Zihin ve Ruh

OmHarmonics’ten Kazandığınız 7 Şey

1 KULAKLARA ZARARLI
Yoğun işinizden, sonsuz yapılacaklar listenizden ve zorlu arkadaşlarınızdan ve ailenizden bir ara vermeniz mi gerekiyor? Çalışmalar meditasyonun kaslarınızı ve organlarınızı rahatladığını ve zihninizi dağıttığını gösteriyor. Sonuç, toplam zihin ve beden gençleşmesi ve günlük yaşamın stresine ve baskısına yakın bağışıklıktır.

2 SAĞLIKLI ALIŞKANLIKLARI OLUŞTURMAK ÜZERİNE BİR DERİN ZİHİNDEN KORUMA BAĞLANTISI
Atıştırmak veya sigara içmek gibi sağlıksız bir alışkanlıktan kurtulmak mı istiyorsunuz? Acıyı veya belirli bir hastalığı hafifletmek mi istiyorsunuz? Yüzlerce araştırma meditasyonun daha iyi sağlık ve sağlıklı alışkanlıklara yol açtığını göstermiştir. Aslında Ağustos 2003’te Time Magazine, meditasyonun fiziksel ve zihinsel sağlık üzerindeki olumlu etkisini kanıtlayan çeşitli çalışmalara dikkat çekti.

3 İŞ VEYA OKULUNDA HERHANGİ BİR ZORLUK VE PARLAYICIYI SİZE SİZE YARDIM EDEBİLECEĞİNİZ ÜCRETSİZ AKIŞKAN ENSPİRASYONU VE YARATICILIĞI
Meditasyon yapan insanlar, yaratıcı fikirleri çekmelerine, sanat eserlerine ilham vermelerine ve günlük problemlere parlak çözümler sunmalarına yardımcı olur. Sonuç genellikle işyerinde promosyonlar ve yükselmeler ve okulda iyi notlar. İkonik kitabı Jonathan Livingston Seagull’ın yazarı Richard Bach, başyapıtı bitirmek için ilham almak için meditasyon kullandı.

4 SİZİN İNSANI İLE BİR DEEPER BAĞLANTISI
Meditasyon çevrenizdeki insanlarla bağlantınızı güçlendirir ve onlarla empati kurmanıza yardımcı olur. Bir tartışmayı ortağınız ile çözmeniz mi gerekiyor? Sorunlu gencinle bağlantı kuruyor musun? Bir patron ya da meslektaşla görüşün? Önce meditasyon yapmayı dene.

Psikoloji Günlüğü’nün 2009 tarihli bir makalesinde, psikolog Marsha Lucas Ph.D, meditasyonun, diğerlerinin yanı sıra “ayarlanmış” konuşmaları, duygusal esnekliği ve gelişmiş sezgileri cesaretlendirerek, daha iyi ilişkiler için beyni yeniden düzenlediğini bildirmiştir.

5 TOE-CURLING, ORTAĞINIZLA ZEKKEN-MAVİ
Yatakta daha maceracı olmak ister misiniz? Cinsiyetin sadece fiziksel bir deneyimden daha fazlası olmasını mı istiyorsunuz? Meditasyon yapan çiftler, onların engellemelerinin üstesinden gelmelerine yardımcı olur ve hem fiziksel hem de ruhsal düzeyde bağlantı kurarlar. Ruh için viagra diyebilirsin.

Yakın zamanda yapılan bir çalışma, günlük 1 saatlik yoga seanslarından 12 hafta sonra arzunun, cinsel ilişkilerin tatmininin, performansın ve güvenin artmasını sağladı ve bunu meditatif solunum egzersizleri izledi.

6 WEALTH & BAŞARI İÇİN MANYETİK BİR DOKUMA
Apple, Google ve hatta Merkezimiz gibi firmalar yıllardır bunu biliyorlardı: her gün meditasyon yapmak, alt çizginiz için harikalar yaratabilir. Belki de geliştirilmiş yaratıcılık ve problem çözme. Belki de lazer keskin odak noktasıdır. Ya da belki de meditasyon verimliliğinizi artırdığı içindir.

7 KENDİNDEN FAYDALI BİR ALGILAMA VE BENZERSİZ AMACINIZA BAĞLI BİR DERİN HİS
Herkesin belirli bir amaç için onları mükemmel kılan kendine özgü bir gücü vardır: Daha az şanslı olana hizmet etmek, dünyayı değiştiren bir fikir veya aygıt icat etmek, hatta sadece insanlara gülümsemek için. Meditasyon yaptığınızda, bu amacın ne olduğuna ve bunu başarmak için neler yapmanız gerektiğine dair daha derin bir anlayış kazanırsınız. Daha fazla his kaybı, takılmamış veya yerine getirilmemiş. Meditasyon bu nedenle ruhsal gelişiminizin önemli bir parçasıdır.

Yorum Yap