Genel

MUTLU OLMANIN İLAHİ ŞEKLİ: SPRİTÜELLİK

MUTLU OLMANIN İLAHİ ŞEKLİ: SPRİTÜELLİK

Mutluluk asla tam olarak bir ana kilitlenmez. Yani gün boyunca ya da uzun vade süre içerisinde yada sürekli mutlu olma hali gibi bir durum söz konusu değil. Örneğin eski evliyaların ermişlerin sürekli mutlu olduğu durumlar olduğunu düşünebiliyor  musunuz ki onlar en fazla kendini bilme haline olan insanlar bunun sırrına erişmiş insanlar olmasına rağmen.

DUYGU KARMAŞASI NORMAL Mİ?

Evet. O kadar normal bir durum ki hem de. Çünkü mutluluk halinde değil de huzur halinde kalmanız  önemli olan ve dengede kalmanız. Yani endişeleneceğiniz hal şöyle başlamalı. Uzun süreli mutluluk duygusu içinde kalıyorum her şeyi pasivize ediyorum veya tam tersi çok uzun zamandır mutsuzluk halindeyim bundan çıkamıyorum gibi durumlarınız varsa evet telaşlanmanızın vaktidir.

MUTLULUK BEDEN İLE ALAKALI BİR ŞEY DEĞİLDİR

Mutluluk ruhsal ve kalpte gelişen bir eylemdir. Bu yüzden bedenden ve maddiyattan bağımsız düşünmeyi öğrenmelisiniz. Ya da bunları araç olarak kullanmalısınız.

SABRETMEK

Spritüellik burada devreye giriyor. Ruhsal dünya da her şey zamanında verilir ve gelişir. Bu yüzden mutlu olmayı istediğinizden emin olduğunuz anda ruhsal güçlere teslim olup onun geleceğine inanmalısınız. Ve bir şeye bağlanmayıp gelecek tüm güzelliklere kapınızı açık tutmalısınız. Bir süreden sonra göreceksiniz ki sizi mutlu edecek şeyleri an an görmeye başlamışsınız.

Yorum Yap