Genel

Her anın seçimi

secim

Her an yeni bir başlangıç.
– Elie Wiesel
Reflection hayatınızı küçük anlar bir dere olduğunu. senin kaderin küçük seçimler bir dere.

Bazen biz, çok fazla uzaklaştırmak hayattaki büyük seçimler, büyük taahhütler, bizim yaşam amacı ve hedefi çok fazla düşünmek eğilimindedir. Bu şeyler hakkında net olması önemlidir, şüphesiz. Ama gerçek fark bizim küçük seçimler yapılır, an sonra an. Kauçuk yolun buluştuğu yer budur.

Bir Yarışmada bir sporcunun performansı, yarışmadan önce antrenmanının her anında yaptığı tüm seçimlerin sonucudur. Tabii ki, performansın kendisi sırasında yaptığı seçimler de çok önemlidir, ancak bundan önce yaptığı seçimler dağıyla pek karşılaştıramazlar.

Bu bizim aile hayatı, iş/kariyer takipçiliği ve manevi gelişiminde aynıdır. Eğer huzur ve şefkat geliştirmek istiyor musunuz? O zaman kendinize sorun, her an, ” şu anda barış ve şefkat seçiyor muyum?” Sürüş, konuşma, cevaplama ve e—posta, insanlarla konuşurken-her zaman!

Doğru, an an sonra yürüyoruz ne olursa olsun, seçimimiz bir “artı” veya “eksi”olabilir. Eğer bu doğru olsaydı, yaşamın büyük zorlukları ve yaşamak için sadece bir anı olacak.
Egzersiz

Günde birden fazla kez sorarak daha fazla farkındalık ve farkındalık geliştirin “ ” bu andaki uygulamam nedir?”

her hafta tek bir şeye odaklanmak yararlı olabilir, bu nedenle değiştirmek/takip etmek için çok fazla şeyle boğulmuş hissetmiyorsunuz.

Yorum Yap